Mercedes C63 AMG z nutką SLS

Chociaż C63 AMG wygląda być może dość niepozornie, potrafi większość kierowców przyprawić o palpitacje serca. Fabryczny tuner Mercedesa doszedł jednak do wniosku, że nie ma takiego auta, którego nie dałoby się poprawić

AMG zaprezentowało właśnie sportową wersję Mercedesa C-klasę z nowym pakietem Performance Package Plus. Modyfikacje dotyczą głównie silnika, który otrzymał kute tłoki z modelu SLS AMG , lżejszy wał korbowy oraz nową jednostkę sterującą. Inżynierowie wycisnęli w ten sposób z motoru dodatkowe 30 KM i teraz drzemiące pod maską V8 o pojemności 6,3l (6208ccm) ma ich dokładnie 487! Auto rozpędza się do setki w czasie 4,4 sek. (do dwóch po 13,9 sek.) oraz osiąga, wciąż elektronicznie ograniczoną, prędkość maksymalną równą 250 km/h. Listę mechanicznych modyfikacji zamykają wzmocnione hamulce.

Z zewnątrz, oprócz wykonanego z włókna węglowego nowego spojlera na klapie bagażnika, auto nie wyróżnia się niczym szczególnym. Pakiet PPP dostępny jest zarówno dla wersji sedan, jak i kombi, i kosztuje nieco ponad 7000 euro (29 000 zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Mocna klasa E - ZOBACZ TUTAJ

E klasa od AMG

Samochody: Mercedes C-klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA