Paryż 2010 | Mazda szykuje zmiany

Mazda 2 po faceliftingu zadebiutuje na targach w Paryżu. Dostanie nowy przód, nowe silniki i zmodernizowane zawieszenie. Wreszcie pojawi się też wersja z automatyczną skrzynia biegów. Na tym nie koniec

Wszystko o Mazdzie - PARKING.MOTO.PL

Na razie informacji nie ma zbyt wiele. Pewne jest, że zmiany dotyczą Mazdy 2, 3 i 5. W przypadku tej pierwszej można przypuszczać, że modernizacje w silnikach wymusiła nowa norma emisji spalin Euro5, która zacznie obowiązywać od przyszłego roku.

Przy okazji pod maskę trafi niedostępna teraz automatyczna skrzynia biegów. Reszta to już klasyczny facelift: nowy przód, drobne zmiany we wnętrzu, lekkie zmiany nastawień zawieszenia i oczywiście kształt reflektorów.

Na tym nie koniec. Obok odświeżonej "dwójki" na targach zadebiutuje Mazda 5 i "trójka" z nowym, oszczędnym silnikiem wysokoprężnym MZ-CD 1.6.

W "piątce" jego moc wyniesie 115 KM. Jak zapowiada producent spadnie za to spalanie i emisja spalin aż o 15 proc. W aucie pojawi się także nowa, lekka 6-biegowa skrzynia manualną.

W "trójce" natomiast nowy silnik Diesle oznaczać będzie wyższą o 6 koni moc w stosunku do obecnej, wzrost maksymalnego momentu o 12 proc. i niższe zużycie paliwa (4,4 l/100 km, emisja CO2 117 g/km). Tutaj także pojawi się nowa skrzynia 6-biegowa skrzynia.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-7 Diesel - ZOBACZ TEST WIDEO

Parking.moto.pl - Mazda czeka na Twoje opinie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.