Punto Evo od 42 tys. zł

Polska premiera Punto Evo nie spowodowała, że z salonów zniknie dotychczasowe Grande Punto. Mało tego w ofercie nadal pozostaje najtańszy, Punto Classic, poprzedniej generacji

Nowy Fiat Punto Evo, który miał światową premierę na ostatnim Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, oficjalnie wchodzi na polski rynek. Jego nazwa "Evo" ma podkreślać ewolucję w projekcie samochodu, który ma spełnić coraz większe wymagania klientów w zakresie technologii. Innymi słowy Punto Evo powstał dla nieco bardziej wymagających klientów samochodów segmentu B.

Co prawda nie jest jeszcze znana ostateczna cena tego auta, niemniej jednak polski importer już teraz informuje, że będzie to około 2000-3000 zł dopłaty w stosunku do Grande Punto. Wraz z wprowadzeniem nowego modelu w Punto pojawi się możliwość zamówienia bogatszego wyposażenia. W kwestii bezpieczeństwa będą to poduszki powietrzne chroniące kolana pasażerów. Osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami z pewnością zwrócą uwagę na nowy silnik 1,4 MultiAir, natomiast fani ekologii - na innowacyjny system "eco:Drive".

Szczególnie to ostatnie rozwiązanie skupiło duże zainteresowanie dziennikarzy. Jak to działa? Podczas jazdy "eco:Drive" zbiera informacje na temat wydajności pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy. Wszystkie dane przesyłane są przez port USB systemu Blue&Me do standardowego nośnika pamięci USB, skąd można je odczytać na komputerze. Następnie użytkownik może dokładnie przyjrzeć się swojemu poziomowi spalania i szkodliwych emisji dla każdej podróży (tworząc swój własny eco:Index) i otrzymać wskazówki jak osiągnąć bardziej ekologiczny styl jazdy. W rzeczywistości użytkownik może poprawić swój wynik, przerobiwszy serię dostępnych lekcji: Posiadacze samochodów, którzy pragną stać się bardziej odpowiedzialnymi za środowisko kierowcami, mogą spodziewać się 15% poprawy w ich stylu jazdy, co oznacza zredukowanie emisji CO2 o 15% i oszczędność od 500 do 800 złotych rocznie na paliwie. Czekamy z niecierpliwością na testowy egzemplarze Punto Evo.

Fiat Punto Evo będzie dostępny w sprzedaży od drugiej połowy listopada - Dni otwarte na rynku polskim przewidziane są w dniach 20-22 listopada 2009.

Marek Sworowski

Zbudowany przez nas Fiat podbija świat - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Fiat Grande Punto - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.