Sportowy sukces moto.pl

W weekend zakończyły się zawody motoryzacyjne Grand Prix Fiat Auto Poland- coroczny puchar dziennikarzy rozgrywany na Torze "Kielce". Najlepszy w tym roku okazał się nasz redakcyjny kolega

Dziennikarze startowali fabrycznymi Alfa Romeo MiTo o mocy 155 KM z silnikami 1.4 TJet. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia pogoda nie była dla nich łaskawa. Niska temperatura i mokra nawierzchnia oznaczały tylko jedno - małą przyczepność. Orłów nie brakowało. Małe Alfy z wciśniętym do oporu pedałem gazu nie raz stawały bokiem do kierunku jazdy.Emocje były tak duże, że nie brakowało taryf za pomylenie trasy i kar za ominięcie słupków.

Ponad siedemdziesięciu zawodników miało do pokonania dwie próby w piątek i cztery w sobotę. Dobre przejazdy Marka Sworowskiego, naszego redakcyjnego kolegi, w klasyfikacji generalnej XVI Grand Prix Fiat Auto dały mu pierwsze miejsce.

Kolejne miejsca na podium zajęli Jerzy Dyszy z magazynu "Auto Technika Motoryzacyjna" oraz Marcin Laska z tygodnika "Motor". W klasyfikacji drużynowej najwyższy stopień na podium zajęła "Auto Technika Motoryzacyjna" przed "Motorem" i "AKDP" Katowice.

Wyniki klasyfikacji generalnej

Ulysse i Phedra zakończą swój żywot - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Alfa Romeo MiTo - ogłoszenia

Więcej o: