Hybrydowe Fuso

Mitsubishi Fuso, producent samochodów ciężarowych i autobusów należący do koncernu Daimlera, dostarczył pierwsze seryjnie produkowane samochody z napędem hybrydowym do klientów w Europie

Najbardziej nastawionym na ekologię rynkiem wydaje się sama Japonia. Mitsubishi Fuso sprzedało już na swoim rodzimym rynku ponad 600 sztuk Cantera Eco Hybrid . Jednak równie ważne dla firmy wydaje się promowanie czystszej technologii poza jej granicami.

Pierwsze zamówienie zagraniczne wpłynęło z Australii, następne z Irlandii. Już niedługo 10 hybrydowych ciężarówek rozpocznie pracę na Zielonej Wyspie. Będą to pierwsze zakupione przez europejską firmę samochody ciężarowe z napędem hybrydowym w Europie.

Jesteśmy dumni dostarczając na rynki światowe pojazdy o niskiej emisji i imponującej ekonomii. To ważny krok w naszych wysiłkach mających na celu wzmocnienie sprzedaży samochodów ciężarowych z napędem hybrydowym. W 2010 roku będziemy starali się wyjść z ofertą poza Japonię - powiedział Kai-Uwe Seidenfuß, Vice Prezes działu Sales & Service International w Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation

Do tej pory kilka firm na Starym Kontynencie testowało podobne pojazdy. Pisaliśmy m.in. o śmieciarkach Volvo ( zobacz tutaj ), jednak nie doczekały się jeszcze seryjnej produkcji.

Marcin Lewandowski

Hybrydowe autobusy Volvo już jeżdżą - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mitsubishi Colt - ogłoszenia

Więcej o: