Ekstremalne M3

Na torze Nürburgring przyłapano BMW M3 w tajemniczej wersji

Z kilku ostatnich wywiadów z szefem M GmbH jasno wynika, że firma nie zamierza wprowadzić na rynek takich samochodów jak Z4 M oraz M7. W głównej mierze podyktowane jest to względami ekonomicznymi. Sam Kay Segler podkreślał jednak, że bardzo chciałby w swojej ofercie zobaczyć ekstremalną wersję modelu M3. Najnowsze fotografie z toru Nürburgring potwierdzają, że BMW nie tylko chce, ale i będzie miało taki samochód w swoim portfolio.

Jeżeli zapytałby jakiegokolwiek fana motoryzacji o najbardziej emocjonującą wersję modelu M3, jednogłośnie padłoby określenie CSL. Kay Segler na pytanie, czy miałby to być następca tego modelu, wyraźnie zaprzeczał.

Na razie możemy tylko przypuszczać, że auto będzie lżejsze od seryjnego modelu. Do tego na jego pokładzie znajdą się lepsze hamulce, delikatnie mocniejszy silnik oraz sztywniejsze zawieszenie. Można liczyć również na profesjonalne opony typu semi-slick.

Mimo tak poważnych modyfikacji, auto będzie dopuszczone do ruchu, co nie przysporzy niepotrzebnych problemów przy wyprawach na trackdays

Marek Sworowski

Po Nürburgringu poproszę - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.