Element przyjacielem psa

Honda próbuje wkupić się w łaski miłośników czworonogów i dla modelu Element oferuje zestaw unikalnych akcesoriów, które czynią go prawdziwym przyjacielem psów

Honda wprowadza do oferty amerykańskiego Elementa zestaw akcesoriów, które poprawią bezpieczeństwo i komfort przewożenia psów. Skąd ten pomysł? 2 lata temu Element otrzymał wyróżnienie "Dog Car of the Year" (psi samochód roku) od portalu dogcars.com . Honda wzięła sobie je do serca i na ubiegłorocznym New York Auto Show zaprezentowała prototypową odmianę modelu z dodatkowym zestawem akcesoriów przyjacielskich czworonogom. Na prototypie się nie skończyło i pakiet Dog Friendly wchodzi do sprzedaży.

W skład pakietu wchodzi kojec wyłożony miękkim materiałem, dodatkowy system wentylacji bagażnika, specjalna poduszka, składana rampa ułatwiająca wychodzenie zwierzaka z bagażnika oraz miska. Także wnętrze Hondy może ujawniać zamiłowanie właściciela do czworonogów. W katalogu dodatków do Elementa pojawiły się pokrowce na fotele i wykładzina podłogowa ze specjalnym wzorem. Nie zabrakło też wyjątkowych emblematów nadwozia.

Element to amerykański model Hondy, bazujący na zmodyfikowanej platformie SUV'a  CR-V . Pudełkowate nadwozie ma 4,3 m długości, 1,82 m szerokości i blisko tyle samo wysokości - 1,79 m. Element zadebiutował na rynku w 2003 roku. Pod maskę trafia 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra i mocy 156 koni. Ceny Elementa startują od 20 535$ za odmianę z przednim napędem i kończą się na 25 585$ za wersję 4WD z nawigacją. Zestaw Dog Friendly to dodatkowe 995 dolarów.

Marcin Sobolewski

Honda Insight 1.3 IMA - test wideo

Jazz z Wielkiej Brytanii - ZOBACZ TUTAJ

Jak pies z kierowcą? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Honda Element - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.