E-klasa Cabrio do kompletu

Na stronach kilku portali internetowych poświęconych motoryzacji pojawiły się właśnie - pochodzące z przecieku - oficjalne zdjęcia otwartej wersji E-klasy

Do tej pory auto mogliśmy podziwiać, w bardziej lub mniej zakamuflowanej postaci, na zdjęciach z testowych przejazdów na torze Nurburgring. Głodni nowinek miłośnicy motoryzacji dotarli jednak do pierwszych oficjalnych zdjęć kabrioletu, które producent przedłożył w europejskim urzędzie patentowym. Mimo, że są dość kiepskiej jakości pozwalają całkiem dobrze przyjrzeć się, ostatniej z przewidzianych przez producenta wersji nadwoziowych E-klasy.

Auto zastąpi w gamie Mercedesa model CLK . Będzie od niego o około 10 cm dłuższy, ale podobnie jak on otrzyma lekki otrzyma lekki, materiałowy dach. Pod maskę trafią silniki znane z pozostałych wersji nadwoziowych. Począwszy od czterocylindrowych, ekonomicznych jednostek wysokoprężnych, na potężnych 388-konnych benzynowych V8 o pojemności 5,5l kończąc. W salonach Mercedesa auto pojawić ma się w pierwszej połowie przyszłego roku. Zapraszamy do galerii .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa E-klasa w pełnej krasie.

Ile naprawdę zapłacisz za auto klasy premium? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes E Klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.