Zbudowany przez nas Fiat podbija świat

A dokładnie rynek brazylijski. Pierwsze pięćsetki zostały pokazane już klientom. Nieskromnie musimy podkreślić, że redakcja moto.pl miała w tym wydarzeniu niemały udział

Jaki? Pojechaliśmy do fabryki w Tychach, by pomóc załodze w produkcji pięknej 500-ki. Auto w bordowym kolorze, dzieło naszych rąk, trafiło właśnie do Brazylii. Była to dobra okazja by podejrzeć pracę polskiego zakładu. Ostatnio zdobył on kolejne cenne nagrody. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Zbudowany przez nas Fiat podbija świat

Sympatyczny Fiat sprzedawany jest już w Kolumbii, na Barbadosie w Panamie. Na Jamajkę trafi przed końcem tego roku. Pięćsetka jest też obecna w Argentynie, Chile, na Curacao, Sain Martin, Kostaryce, w Gwatemali, Meksyku, Peru, Republice Dominikany i Paragwaju. Możemy być dumni, bo wszystkie te autka wyjeżdżają z polskiej fabryki w Tychach.

W Brazylii 500-ka będzie miała w standardzie 7 poduszek powietrznych, ABS, EBD (Electronic Brake Distribution), ESP, ASR i Hill Holder. Fiat 500 sprzedawany jest tam w wersjach Sport i Lounge z silnikiem 1,4 16V (100 KM), w połączeniu z mechaniczną 6 biegową skrzynią biegów lub z 5 biegową skrzynią biegów Dualogic (sekwencyjną, zautomatyzowaną).  Do brazylijskich warunków dostosowano układ wtrysku, będzie tolerował zawartość 22 proc. etanolu w benzynie. Z uwagi na stan dróg w autach montuje się też miękkie sprężyny i amortyzatory o większym skoku.

Fiat 500 zdobył już szeroką międzynarodową publiczność i krytykę, co potwierdza ponad 390 000 złożonych zamówień oraz ponad 40 nagród przyznanych na całym świecie.

Szczepan Mroczek

Downsizing najszybszych Audi i BMW - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA