Panamera w wersji topless?

Mimo głośnej kampanii promocyjnej i poprzedzających oficjalną premierę przekonywaniom producenta, że Panamera jest naprawdę pięknym autem, model ten przyjęty został dość chłodno. Czy nowe wersje nadwoziowe to zmienią?

To, że firma pracuje nad kolejnymi odmianami Panamery można wywnioskować z wywiadu, jakiego szef ds. rozwoju Porsche Wolfgang Duerhaimer udzielił w zeszłym tygodniu Automobilwoche. Powiedział on w nim między innymi:

W naszej ofercie znajduje się obecnie aż czternaście wersji 911 i wszystkie cieszą się dużym powodzeniem. Nic więc dziwnego, że planujemy urozmaicenie także gamy modelu Panamera.

Na pierwszy ogień pójdzie najprawdopodobniej wersja cabrio. Z wciąż nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że na jej potrzeby powstanie zupełnie nowy, dwudrzwiowy wariant nadwozia. Z jednej strony pozwoli to na zwiększenie jego sztywności - czułego punktu kabrioletów. Pozbycie się pary drzwi pozwoli też zaoszczędzić cenne kilogramy, o które wzrośnie masa auta po dołożeniu mechanizmu składania - najprawdopodobniej miękkiego - dachu.

Kiedy zatem można spodziewać się otwartej wersji Panamery? W tej chwili, trudno wyrokować. Pojawiły się już jednak pierwsze spekulacje na temat cen auta. Miałyby się one zaczynać od 105 tys. euro, czyli o około 11 tys. euro więcej niż trzeba obecnie zapłacić za limuzynę.

Bardzo prawdopodobne natomiast, że jeśli rzeczywiście powstanie dwudrzwiowa Panamera cabrio, następnym zadaniem inżynierów Porsche będzie stworzenie także coupe z twardym dachem. Wszystkie te "rewelacje" mogą jednak brzmieć nieco zaskakująco. Nie tak dawno pisaliśmy przecież o zapowiedziach uśmiercenia Panamery i Cayenne głoszonych przez nie byle kogo, bo samego Ferdinanda Piecha. Wygląda jednak na to, że w tym czasie strategia firmy uległa zmianie.

Porsche wydaje się też niezbyt przejmować kryzysem. Jak poinformował dziś portal Carscoop, szefostwo firmy postanowiło nie rezygnować z wypłacenia swoim etatowym pracownikom corocznych premii. Ci, którzy rozpoczęli pracę przed 1 sierpnia 2008 r. wraz z październikową pensją otrzymają dodatek w wysokości 1100 euro.

Bartosz Sińczuk

Panamera? Sprawdziliśmy jaka jest naprawdę - ZOBACZ TUTAJ 

Panamera oficjalnie

Samochody: Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.