Audi liderem napędu na cztery koła

Żaden producent marki Premium nie sprzedaje więcej samochodów z napędem na cztery koła na świecie niż Audi

Obecnie już 30 proc. sprzedawanych Audi to wozy 4x4. I tak Audi Q5 będzie od początku października produkowane nie tylko w Ingolstadt ale również dla chińskiego rynku w Changchun. Chiny według prognoz już w tym roku będą największym motoryzacyjnym rynkiem na świecie.

W przyszłości będziemy nadal umacniać naszą pozycję na rynku samochodów z napędem na cztery koła - powiedział Peter Schwarzenbauer, Członek Zarządu Audi AG.

Wraz z modelem Q3 , w 2011 roku, przybędzie nowy członek rodziny SUVów Audi, po którym koncern obiecuje sobie wysoką sprzedaż.  Audi AG sprzedała w 2008 roku łącznie 1.003.400 samochodów i tym samym odnotowała 13 z kolei rekordowy rok. Produkcja Audi odbywa się w zakładach w Ingolstadt, Neckarsulm, Györ (Węgry), Changchun (Chiny) i w Brukseli (Belgia). Audi zatrudnia obecnie około 57.000 pracowników, z tego 45.000 w Niemczech. Koncern będzie świętować w 2009 roku setną rocznicę swego istnienia. 16 lipca 1909 r. August Horch założył w Zwickau firmę, którą nazwał łacińską wersją swego nazwiska - AUDI.

Szczepan Mroczek

TATA Indica Vista EV - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Audi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.