Mercedes SLS AMG - galeria

Legenda Gullwinga powróciła, ale na coupe się nie skończy. Mercedes publikuje nowe zdjęcia zamkniętej wersji SLS'a i testuje w Kalifornii odmianę kabrio

Mercedes SLS AMG - następca modelu SLR McLaren - zadebiutował oficjalnie podczas targów samochodowych we Frankfurcie, zakończonych 27 września. Nie cichną dyskusje na temat stylizacji współczesnej wersji kultowego modelu 300 SL z lat 50. Jedno jest pewne - blaszany płaszcz skrywa topową technologię z 571-konnym silnikiem V8 na czele, rozwijającym 650 Nm maksymalnego momentu. Osiągi? 3,8 s do "setki" i 317 km/h prędkości maksymalnej. Zapraszamy do nowej galerii zdjęć Mercedesa SLS AMG.

Inżynierowie ze Stuttgartu dopieszczają tymczasem otwartą wersję SLS'a . Jeden z zakamuflowanych egzemplarzy przyłapano w Kalifornii. Prawdopodobnie zamiast unoszonych do góry "skrzydeł" kabriolet otrzyma konwencjonalne drzwi. Spodziewamy się, że serce z wersji coupe zapewni mu o włos słabsze osiągi z uwagi na wzmocnienia usztywniające nadwozie i masę mechanizmu składania dachu.

Marcin Sobolewski

Mercedes-Benz SLS AMG Gullwing

Mercedes zabezpiecza Formułę 1 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes SLR McLaren - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.