VW pokazał Golfa VII... przez przypadek

Na filmie promującym ekologiczny samochód L1 widać stylistów pracujących nad kompaktowym hatchbackiem. Czy Volkswagen nieumyślnie przemycił w filmie zdjęcia, na których widać Golfa VII?

Golf szóstej generacji jest pod wieloma względami lepszy od poprzednika. Zastosowano diesle z systemem Common Rail, jak też poprawiono komfort. Zapomniano jedynie zaproponować wyglądu odróżniającego go choć trochę od piątej generacji. Owszem jadąc z tyłu widać nowe, ładniejsze lampy, ale przody obu modeli mogłyby występować w zgadywankach typu "znajdź choć jeden szczegół różniący...". Czy z siódmą generacją Wolfsburskiego bestsellera będzie podobnie?

Volkswagen przedstawił film promocyjny najnowszego "abstynenta", modelu L1 . Nakręcony w centrum stylistycznym w Poczdamie pokazuje prace nad jego glinianym modelem w skali 1:1. Samochód nie przedstawia się wyjątkowo okazale, ma jedynie pokazywać możliwości firmy w zakresie tworzenia paliwooszczędnych samochodów. W pewnym momencie filmu w tle widać dwóch stylistów także pracujących nad glinianym modelem samochodu. W odróżnieniu od L1 jest to kompaktowy hatchback, a to wskazuje na kolejną generację Golfa.

Volkswagen L1

Rok temu pisaliśmy ( tutaj ), że całkowicie nowa generacja Golfa ma się pojawić na rynku już w 2012 roku. Prace prowadzone nad jego wyglądem wskazują, że ten termin jest całkowicie realny.

Marcin Lewandowski

Najszybszy seryjny Golf będzie miał napęd na obie osie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Golf V - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.