Ikona zamiast Defendera

Dni Land Rovera Defender są policzone. Inżynierowie JLR pracują już nad jego następcą. Icon, jak roboczo nazwano nową terenówkę, pojawi się na rynku w 2012 roku

Jak będzie wyglądał następca Defendera ? Ma zostać oparty konstrukcyjnie na obecnej generacji Discovery . Oznacza to rezygnację z konwencjonalnej ramy na rzecz Integrated Body Frame, czyli nadwozia samonośnego wzmocnionego dospawaną ramą. To z kolei oznacza rezygnację z kolejnej wizytówki Defendera - aluminiowego nadwozia. Odporne na warunki pogodowe niestety nadal jest drogie w produkcji, a koszty odgrywają teraz niemałą rolę.

Zastosowanie konstrukcji Discovery może oznaczać dla następcy Defendera niezależne przednie zawieszenie. Zachodzi więc pytanie, czym ma się on różnić od LR4? Następca 61-letniego już weterana ma być przede wszystkim tanim w produkcji wołem roboczym. Nadal będzie oferowany z nadwoziami otwartymi i zamkniętymi. Oprócz dotychczasowych zastosowań nowy Land Rover będzie pełnił rolę tańszej alternatywy dla nowego Discovery.

Marcin Lewandowski

Toyota 4Runner

Pierwsza jazda pickupem Isuzu - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Land Rover Defender - ogłoszenia

Więcej o: