Mazda CX-7 po liftingu i z dieslem

Mazda wprowadza do sprzedaży model CX-7 po face liftingu. Zmiany w wyglądzie to jednak nie wszystko. Poprawiono konstrukcję auta i, co najważniejsze, można je wreszcie kupić z silnikiem wysokoprężnym

Zmiany w nowej wersji, jak to zwykle bywa w przypadku face liftingu, nie są zbyt duże i zostaną raczej dostrzeżone raczej tylko przez znawców marki. Z przodu przeprojektowano delikatnie linię zderzaka i grilla oraz zmieniono kształt wlotów powietrza i lamp przeciwmgielnych. Z tyłu zmiany są jeszcze mniej widoczne. Dużo bardziej istotne modyfikacje przeprowadzono w konstrukcji auta. Usztywniono nadwozie i zastosowano nowe amortyzatory, po to, by poprawić jakość prowadzenia kompaktowego SUV-a Mazdy .

Wszyscy ci, którym CX-7 zawsze się podobała, ale nie decydowali się na nią ze względu na dość duży i raczej mało oszczędny silnik benzynowy 2,3 l turbo, mają teraz alternatywę. Mazda wprowadza wreszcie do sprzedaży również wersję z silnikiem diesla o pojemności 2,2 l, mocy 173 KM  i momencie obrotowym 400 Nm. Ceny CX-7 z tym silnikiem  i w tańszej wersji wyposażenia "Exclusive" zaczynają się od 132 900 zł. Wersja z motorem benzynowym jest droższa, ale za to dostępna tylko w wyższej odmianie wyposażenia 'Sport" - jej cena to 155 900 zł. Polskie salony już przyjmują zamówienia na samochody, a przy okazji oferują rabat 5 000 zł na wersję sprzed liftingu. 

Jan Kopacz

Nowa Mazda 3 Urodzinowa MX-5 bez tajemnic - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.