Złom za 226 tys. dolarów

Odziedziczony w spadku Pontiac LeMans Tempest miał być kupą złomu za 500 dolarów. Okazał się jednym z sześciu wyjątkowych egzemplarzy i na aukcji eBay osiągnął cenę 226 tys. dolarów

Aukcja tego Pontiaca zaczęła się całkiem niewinnie. Sprzedający 123ecklin otrzymał go w spadku po starym właścicielu i wystawił w serwisie eBay blisko rok temu. Zardzewiałą karoserię z oryginalnym wnętrzem, ale bez silnika i skrzyni biegów wycenił na 500 dolarów. Do bagażnika z zapasem części brakowało kluczyka.

To, co stało się przed zakończeniem aukcji, to historia niesamowita. Szyby z pleksi, niecodzienne ustawienie zawieszenia i tabliczka na desce rozdzielczej z nazwą toru podpowiedziały właścicielowi, że Pontiac nie jest zwykłym cywilnym samochodem. Nie wiedział on jednak, że to jeden z sześciu Pontiaców LeMans Tempest Super Duty z roku 1963, jakie w ogóle powstały. Wygląda na to, że egzemplarz będący przedmiotem aukcji był wcześniej prowadzony przez Stana Antlocera i zyskał miano najszybszego samochodu w wyścigach równoległych w 1963 roku. Później słuch o Pontiacu zaginął.

Sprzedający był kompletnie zaskoczony historią samochodu i... ceną, za jaką go ostatecznie sprzedał. Odrzucił końcową ofertę 160 tys. dolarów z obawy przed negatywnym komentarzem. Decyzja opłaciła się. 7 minut przed końcem aukcji za Pontiaca płacono 95 tys. dolarów, a gdy wirtualny młotek uderzył, jego cena wynosiła 226 521$.

Marcin Sobolewski

Opel Corsa Black&White - test wideo

Camaro przyjedzie do Europy - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Pontiac Firebird - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.