Frankfurt 2009 | Bentley dla Barbie

Jeśli myślisz, że są samochody stworzone tylko dla kobiet, musisz zobaczyć tego Bentleya. Ekipa z Mansory poszła na całość i we Frankfurcie zaprezentowała różowego Continentala GT

Czy w pracach nad Mansory Vitesse Rosé palce maczała Paris Hilton? Nie wiemy, ale efekt jest piorunujący. Z zewnątrz Continental GT otrzymał pakiet aerodynamiczny z szerokimi wlotami powietrza do przedniego zderzaka, światła z diodami LED, dodatki z włókna węglowego oraz tylny zderzak z dyfuzorem i nowym wydechem. Cztery końcówki sprawią, że Bentley dla Barbie nie tylko rzuca się w oczy, ale i brzmi całkiem donośnie. Dopełnieniem różowego wdzianka są buty i torebka, których rolę pełnią 21-calowe felgi Mansory z grafitowym wykończeniem i oponami 285/30.

Wnętrze w prostej linii podąża za zmianami karoserii. Różowe i fioletowane skórzane obicia kontrastują ze wstawkami z włókna węglowego i chromowanymi dodatkami kokpitu.

Bentleya Continentala GT napędza silnik W12 z topowego Volkswagena Phaetona. Składa się on z czterech rzędów po trzy cylindry każdy, rozwartych pod kątem 15 stopni i opartych na jednym wale głównym. Z pojemności 6 litrów dzięki dwóm turbosprężarkom osiąga moc 560 koni i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mansory Vitesse Rosé bazuje na wersji Speed, której moc podniesiono do 610 KM.

Niemiecki tuner Mansory od ponad 20 lat zajmuje się modyfikacjami luksusowych samochodów. Tak ekskluzywna wersja Bentleya powstanie tylko w trzech egzemplarzach, każdy za 269 tys. euro.

Marcin Sobolewski

Bentley (prawie) w locie

ASI Tetsu GTR - Bentley w inne kwiatki - ZOBACZ TUTAJ

Pierwszy film z nowym Bentleyem Arnage - WIDEO

Samochody: Bentley Continental GT - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.