Frankfurt 2009 | Ibiza w nowej odsłonie

Seat wraca do segmentu małych kombi. Zapowiedzią nowej odmiany Ibizy jest zaprezentowany na wystawie we Frankfurcie IBZ Concept

Diody LED, 19-calowe alufelgi z oponami 235/35, agresywna stylizacja zderzaków, wyszukany kształt lusterek i futurystyczny kokpit wykończony materiałami wysokiej jakości - wszystko razem albo każdy element z osobna sprawia, że Seat IBZ Concept przyciąga wzrok. I mimo że pewnie żaden z tych pomysłów nie trafi do wersji seryjnej, macie przed sobą zapowiedź Ibizy w wersji Sport Tourer, czyli kombi.

W modelu koncepcyjnym pojawił się również panoramiczny dach, a tylne klamki schowano w słupkach zupełnie jak w Leonie. Pomijając detale, przód Ibizy z ostrymi krawędziami blach w harmonijny sposób połączono z dodatkowymi centymetrami karoserii typu kombi. Jak dużą przestrzeń wygospodarowano pod tylną klapą? 410 litrów to mniej niż w Fabii Combi (480 l) i Clio Grandtour (439 l). Karoseria o długości 4,22 m szerokością i wysokością nie odbiega od 3- i 5-drzwiowej Ibizy (odpowiednio 1,7 i 1,45 m). Seat twierdzi jednak, że miejsce w drugim rzędzie wygodniej zająć dzięki szerszym tylnym drzwiom.

Stonowana, produkcyjna wersja trafi do salonów w połowie 2010 roku.

Marcin Sobolewski

Motodziennik: test pomarańczowego Seata Ibizy

Czarne usta Ibizy - GALERIA

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Seat Toledo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.