Frankfurt 2009 | Abarth 695 Tributo Ferrari

Abarth pokaże we Frankfurcie limitowaną edycję modelu 500. Auto ma ponad 180 koni mocy oraz kolor i wyposażenie rodem z Ferrari. Prawdziwe pocket-rocket

Mały Fiat wygląda bardzo efektownie. Czerwony słynny lakier Scuderia Rosso, srebrne pasy przez całą długość samochodu, poczwórna końcówka wydechu i miniaturowy dyfuzor nawiązują bezpośrednio do modeli Ferrari . Także 17-calowe felgi przypominają kształtem takie, jakich używa producent z Maranello. Ogromne (jak na takie auto) krwistoczerwone zaciski Brembo podkreślają sportowy charakter samochodu.

Oczywiście Abarth chwali się, że nad silnikiem w nowym aucie pracowali inżynierowie z samego Ferrari. Trochę trudno w to wierzyć, bo te same 180 KM Abarth wyciska bez niczyjej pomocy z tego samego silnika 1,4 T-Jet, tyle że w modelu Grande Punto . Wiadomo jednak, że potencjalnych klientów dużo lepiej przyciągnie informacja, że mogą sobie kupić auto przygotowane przez tego samego producenta, który buduje jedne z najszybszych i najbardziej ekskluzywnych samochodów świata. 

Poza wymienionymi już zmianami, Abarth 695 zostanie także wyposażony w skrzynię MTA (Manual Transmission Automated), czyli elektromechaniczną przekładnię, w której biegi można zmieniać łopatkami przy kierownicy. Poprawiono nawet dźwięk silnika, dzięki zastosowaniu specjalnego tłumika. Zapowiada się niezła gratka dla fanów Ferrari, którzy do tej pory mogli jedynie marzyć o szybkim sportowym samochodzie. Nie wiadomo póki co, ile sztuk Abarth ma zamiar wyprodukować, ale jeśli macie ochotę kupić jedno z tych aut, trzymajcie rękę na pulsie, bo na pewno sprzedawać się będą jak świeże bułeczki.

Jan Kopacz

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500 a la MINI Clubman - ZOBACZ TUTAJ

Fiat 500 Abarth

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.