Frankfurt 2009 | Pierwsze zdjęcia skrzydlatego Mercedesa

Na niecałą dobę przed oficjalną internetową premierą, pierwsze zdjęcia długo oczekiwanego SLS'a AMG wyciekły do sieci. Chociaż są naprawdę kiepskiej jakości, i tak widać na nich, że legendarny 300SL będzie miał godnego następcę

O supersportowym modelu Mercedesa, przygotowywanym przez jego fabrycznego tunera - AMG, pisaliśmy jeszcze w marcu (więcej tutaj ). O ile nic się nie zmieniło, pod maską SLS'a pracować będzie 571-konne, wysokoobrotowe V8 o pojemności 6,3 l, a cała moc - za pośrednictwem siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów - trafiać będzie oczywiście na tylne koła.

Na początku kwietnia producent udostępnił film pokazujący, mocno jeszcze zamaskowane auto podczas testów, a kilka tygodni później mogliśmy zajrzeć do wnętrza niemieckiego sportowca. Wszyscy jednak niecierpliwie czekali na pierwsze fotografie przedstawiające SLS 'a z zewnątrz. Mercedes zaplanował oficjalną, internetową premierę na jutro. Jednak w mniej lub bardziej tajemniczy sposób pierwsze zdjęcia już dziś przeciekły do sieci. Możecie je obejrzeć w naszej galerii . Nie jest ich dużo i są niestety dość słabej jakości. Mimo to, można na ich podstawie powiedzieć, że projektanci wykonali kawał dobrej roboty. Po mocno krytykowanej E-klasie obawialiśmy się, że współczesne wcielenie 300SL Gullwing będzie stylistyczną pomyłką, ale... Zresztą oceńcie sami.

UWAGA: zdjęcia w lepszej rozdzielczości możecie teraz obejrzeć tutaj .

Bartosz Sińczuk

Mercedes-Benz SLS AMG Gullwing

ZOBACZ TAKŻE:

E63 AMG Coupe Black Series - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes SLR McLaren - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.