Frankfurt 2009 | Volvo C30 w nowej odsłonie

Volvo przywiezie do Frankfurtu odświeżony model C30. Najbardziej widoczna modernizacja dotyczy przedniej części nadwozia i nawiązuje do stylistyki nowego S60 oraz pokazanego niedawno C70

Nowa linia Volvo została zapoczątkowana przez koncepcyjny model S60 . Premiera jego wersji produkcyjnej miała odbyć się we Frankfurcie, ale Szwedzi z nie do końca wyjaśnionych przyczyn przesunęli termin oficjalnej prezentacji. Na kiedy? Nie wiadomo.

Na stoisku Volvo nie pojawią się zatem żadne ważne nowości a jedynie dostępne już modele poddane liftingowi. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o C70 , które w oczywisty sposób nawiązuje do planowanego S60. A skoro liftingowi poddano jeden model, podobne zmiany w innych są tylko kwestią czasu. Po kabriolecie przyszła kolej na kompaktowego reprezentanta szwedzkiej rodziny. Problem tylko w tym, że pierwsze C30 było samochodem zaprojektowanym bardzo spójnie. Nie był może zbyt urodziwy, ale wszystko do siebie pasowało. Po zmianach nie wygląda już tak dobrze. Przód nie współgra z resztą samochodu, wygląda wręcz jakby został dodany na siłę. Zamiast spójnego designu jednego samochodu, mamy więc spójny design gamy aut. Z reguły takie podejście się sprawdza, jednak w tym wypadku chyba nieco przesadzono. 

Oprócz widocznych zmian, wprowadzono także modyfikacje w zawieszeniu, na temat którego padały mało pochlebne opinie. Dzięki nowym amortyzatorom i sprężynom sztywniejszym o 30%, auto ma się znacznie lepiej prowadzić. Jak będzie w praktyce, zobaczymy, gdy auto trafi na polski rynek. 

Jan Kopacz

Volvo S60 Concept - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - weź udział w konkursie

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford C-Max

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.