BMW 1 w przebraniu

Na niemieckiej autostradzie przyłapano prototyp nowej "jedynki". Już dziś wiadomo, że kompaktowy model skorzysta z technologii większych braci

Jeśli wierzyć zapowiedziom BMW, nowy model, znany jako projekt F20, ma wnieść więcej stylistycznej świeżości do gamy modeli niemieckiego producenta. Przedni pas prawdopodobnie będzie podobny do tego w najnowszym X1 .

Nie zabraknie nowych rozwiązań technologicznych, dzielonych z następcą obecnej "trójki" . Pod maskę trafię 3- i 4-cylindrowe silniki turbo oraz klasyczne, rzędowe "szóstki" o mocach do 300 koni. Moc najmniejszej jednostki 1,3 litra ma wahać się od 136 do 177 koni. Dwulitrowa wersja 120i rozwinie 218 koni, a do napędu najmocniejszej 135i posłuży podwójnie doładowany motor 3.0. BMW nie wyklucza wprowadzenia na rynek odmiany z napędem hybrydowym. Pod znakiem zapytania stoi wersja M z fabrycznie wzmocnionym silnikiem z modelu 135i i odelżonym nadwoziem, wykorzystującym panele z włókien węglowych.

Plotki głoszą, że do obecnych wariantów nadwoziowych BMW 1 - 3- i 5-drzwiowego hatchbacka, coupe i kabrioletu - dołączą nowe wersje, m.in. GT z nadwoziem przypominającym większą "piątkę" GT. Platforma nowej "jedynki" posłuży też do budowy najmniejszego roadstera w gamie BMW o nazwie Z2. Wszystkie te informacje potwierdzą się najwcześniej wiosną 2010 r.

Marcin Sobolewski

BMW 330d xDrive - test wideo

BMW 335i - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW 5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA