Prius Coupe z włoską linią

Toyota stawia na hybrydy. Już niedługo do 5-drzwiowego Priusa dołączyć ma sportowa odmiana, a jej linię zaprojektują Włosi

Nie wiadomo jeszcze, które włoskie studio zajmie się projektem karoserii nowej wersji Priusa . Pininfarina, a może Italdesign? W japońskiej prasie pojawiły się jednak pierwsze szkice modelu. Toyota planuje rozpoczęcie produkcji Priusa Coupe w 2011 roku.

Auto o układzie siedzeń 2+2 będzie o około 10 cm krótsze od wersji 5-drzwiowej. Pod maskę trafi 1,8-litrowa benzyna, wspomagana silnikiem elektrycznym. Cały zespół w obecnym Priusie osiąga moc 98 koni i maksymalny moment obrotowy 142 Nm, ale w Coupe moc ma oscylować w okolicy 140 KM.

Czy to wystarczy, żeby nowe coupe według zamysłów speców od marketingu Toyoty zapełniło lukę po nieprodukowanej od 2007 roku MR2? W wywiadzie dla serwisu Auto Express Masatami Takimoto powiedział:

Toyota jest świadoma sentymentu do MR2, panującego w Wielkiej Brytanii i w innych państwach europejskich. Z tego powodu zamierzamy wprowadzić do oferty nowy samochód sportowy. Kluczem do sukcesu będzie przystępna cena i napęd hybrydowy mocniejszy niż ten stosowany w Priusie.

Dwudrzwiowy Prius mógłby być konkurencją dla Hondy CR-Z z napędem hybrydowym, która już w lutym 2010 ma zadebiutować na japońskim rynku.

Marcin Sobolewski

Motocyklista zauważony

Euro NCAP - najnowsze wyniki testów - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Prius - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.