Prawdziwy rodzynek od AMG

Jesteś pod wrażeniem zaawansowanych technologii dostępnych we współczesnych samochodach, ale wychodzisz z założenia, że ostatnie naprawdę piękne auta powstawały pół wieku temu? Już niebawem, w Wielkiej Brytanii zlicytowany zostanie samochód idealny dla Ciebie

W październiku, RM Auctions we współpracy z domem aukcyjnym Sotheby's zorganizują w Londynie wystawę (połączoną z licytacjami) klasycznych samochodów. Pod młotek trafi między innymi kultowy model Mercedesa - 300SL Gullwing. No, nie do końca... Tak naprawdę oryginalne jest tylko nadwozie auta. Pod stylową, klasyczną skorupą kryje się bowiem cały technologiczny potencjał AMG - fabrycznego tunera Mercedesa. Auto napędzane jest 375-konnym, sześciolitrowym V8, którego moc trafia na koła tylnej osi za pośrednictwem czterobiegowego automatu. Inżynierowie zmodyfikowali również zawieszenie, a za 17-calowymi felgami aluminiowymi ukryli nowe, potężne hamulce. Nie wiadomo ile zajmuje autu sprint do setki, pewne jest natomiast, że prędkość maksymalna Mercedesa ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.

AMG zbudowało do tej pory 12 sztuk tak odświeżonych klasyków. Powstały po cztery coupe w wersji z kierownicą po lewej i po prawej stronie, oraz cztery roadstery. Egzemplarz, który zostanie zlicytowany w Londynie pochodzi z 2006 r. Ponieważ każde z aut powstaje na specjalne zamówienie klienta, przyszły właściciel nie będzie miał możliwości modyfikacji wyposażenia oraz wykończenia wnętrza. Będzie musiał przyjąć Gullwinga takim, jakim został stworzony. Ile trzeba będzie za niego zapłacić? Ostateczną kwotę poznamy w październiku, ale cena wywoławcza będzie najprawdopodobniej wynosić 350 tys. funtów (około 1,66 mln zł).

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Na pożegnanie Mercedesa SLR - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes-Benz SLR Stirling Moss przez andybe29

Samochodem po Europie - PORADNIK

Samochody - Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.