Frankfurt 2009 | Kia Magentis po lekkich zmianach

Kia Magentis II generacji w obecnej formie została pokazana zaledwie w zeszłym roku. Mimo to, doczekała się już pierwszego faceliftingu. Zmiany nie są wielkie, ale dodają autu bardziej nowoczesnego charakteru

Odświeżone auto zostało pokazane jako Kia Lotze, bo na rodzimym rynku tak właśnie nazywa się odpowiednik europejskiej Magentis czy amerykańskiej Optimy. Korea będzie też pierwszym państwem, w którym pojawi się wersja po liftingu. Potem (na razie nie wiadomo kiedy dokładnie) samochód wejdzie do sprzedaży także na pozostałych rynkach.

Modyfikacje w wyglądzie samochodu są drobne. Z przodu zmieniono grill, i przyciemniono klosze reflektorów. Z tyłu zmiany są już lepiej widoczne. Lampy wyposażono w diody LED a dolną część zderzaka pomalowano na czarno. Nowe są także 17-calowe felgi z lekkich stopów. Wnętrze Magentis również doczekało się modernizacji. Do wyboru będzie więcej kolorów i rodzajów tapicerki oraz opcji dodatkowego wyposażenia, tak by samochód mógł godnie rywalizować z lepiej wyposażoną konkurencją. 

Jan Kopacz

Kia Soul - crash test

Sam na sam z mocą - nowy Noble

Samochodem po Europie - ZOBACZ NASZ PORADNIK

Więcej o: