Fajne auto wg Niemca

Jakie może być najfajniejsze auto według przeciętnego Niemca? Oglądając reklamy można pomyśleć że Golf, a obserwując tytuły prasowe dotyczące nowej Astry, że kompakt Opla. Nic z tych rzeczy. Duma narodowa to jedno, a to, co jest cool, to zupełnie inna bajka

W zestawieniu, jakie przygotował niemiecki tygodnik motoryzacyjny AutoBild znalazło się dwadzieścia samochodów. Nie wiem, co wybraliby Francuzi, we Włoszech z pewnością królowałoby Ferrari . W Niemczech niezależnie od wyniku wojny prowadzonej na Nurburgringu , Porsche 911 Turbo nie zdołało zawładnąć sercami swoich rodaków. Za to jego przeciwnik z pola bitwy owszem i to właśnie Nissan GT-R zajął pierwsze miejsce w wyścigu emocji.

Pierwsze auto " made in Germany " jakie pojawiło się na liście, to Porsche Cayman S (piąta pozycja). To auto, choć mało popularne w gamie producenta z Zuffenhausen, rzeczywiście potrafi dostarczyć wiele radości z jazdy. Trzeba to tylko umieć wykorzystać. Drugim niemieckim autem, określonym mianem fajnego jest BMW " jedynka " cabrio. Faktycznie, jazda małym kabrioletem z Bawarii daje dużo frajdy, ale czy naprawdę jest aż tak cool?

Ciekawe jest także, że na liście zabrakło supersamochodów w rodzaju jakiegokolwiek Ferrari, Lamborghini , Koenigsegga , czy Bugatti . Jest za to sporo drogich aut o dyskretnej elegancji. Rolls-Royce , Morgan , Jaguar XF , czy jedyne Maserati w zestawieniu, model Quattroporte świadczą o wysmakowanym guście.

Na liście znalazły się także samochody, które na swój sposób są ciekawe, ale co tu dużo mówić - są nudne. Obecność Smarta Fortwo można jeszcze zrozumieć, ale Prius i VW Multiwan ? No dobra, mamy demokrację - niech zieloni i miłośnicy karawaningu także mają coś do powiedzenia:)

1. Nissan GT-R 2. Maserati Quattroporte 3. Rolls-Royce Phantom Drophead 4. Porsche Cayman S 5. 500 Abarth 6. Corvette ZR1 7. Morgan Aero 8 8. Land Rover Defender 9. BMW 1 cabrio 10. Jaguar XF 11. Toyota Prius 12. Volkswagen T5 Multivan 13. Renault Megane R26.R 14. Citroen C6 15. MINI Cooper Clubman 16. Smart Fortwo 17. Renault Laguna Coupe 18. Volkswagen New Beetle cabrio 19. Citroen C3 Picasso 20. Kia Soul

Marcin Lewandowski

Rolls-Royce Phantom Drophead

Ekstremalne Porsche 911 GT3 RS - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Konkurs: samochodem po Europie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.