Nowość Wiesmanna

Podczas salonu we Frankfurcie niemiecka firma Wiesmann pokaże nowy, najmocniejszy dotąd model roadstera, który uzupełni gamę modeli z gekonem na masce

W zeszłym roku Wiesmann pokazał najmocniejszy dotąd w swojej ofercie model MF5 GT (patrz zdjęcia , więcej na jego temat znajdziesz tutaj ). Wyposażone w dziesięciocylindrowy silnik pochodzący z BMW M5 klasyczne coupe odznacza się wyjątkowymi osiągami. Firma Wiesmann nie byłaby jednak sobą, gdyby nie zaoferowała tego auta także w wersji roadster .

Premiera planowana jest podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frakfurcie . Podobnie jak coupe GT, także roadster będzie odznaczać się wyjątkowymi osiągami. Urywające głowę przyspieszenie wyniesie 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna dojdzie do 310 km/h. Jej osiągnięcie będzie wymagało założenia dachu.

Z tyłu auta, podobnie jak w coupe GT, znajdzie się spoiler gwarantujący stabilność nawet przy maksymalnej prędkości. Jeśli ktoś myśli, że Wiesmann to tylko silnik i aluminiowe nadwozie, będzie zaskoczony. Auto zostanie wyposażone m.in. w dwie poduszki powietrzne, ABS i DSC, co czyni z niego bezpieczny i cywilizowany... bolid.

Cena roadstera została ustalona na 189 500 euro. Nie ma jednak czasu na odkładanie pieniędzy. Powstanie zaledwie 55 sztuk roadstera MF5.

Marcin Lewandowski

BMW 330d xDrive - test wideo

Trzy silniki w BMW X6 - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Konkurs: samochodem na wakacje - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: BMW Z4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.