Jedyny taki Veyron

Z okazji setnych urodzin marki Bugatti zaprezentuje jesienią zupełnie nowy model. Tymczasem serwuje nam kolejną limitowaną serię Veyrona, a właściwie jeden egzemplarz Sang Bleu

Na czynienie wyjątkowego bardziej wyjątkowym specjaliści z Bugatti mają sprawdzoną receptę. Pur Sang, Bleu Centenaire, Sang Noir i Fbg by Hermes to niektóre z serii specjalnych superszybkiego samochodu. Najnowszy Veyron Grand Sport Sang Bleu powstał tylko w jednym egzemplarzu. Jego premiera odbyła się na Pebble Beach Concours d'Elegance.

Niebieskie akcenty nadwozia to nie lakier, ale włókno węglowe łączone z aluminium. Niebieskie są również wloty powietrza i felgi aluminiowe w barwach Midnight Blue i Diamond Cut. Kabinę Veyrona wykończono tapicerką skórzaną Gaucho.

Grand Sport to wersja targa 1001-konnego Bugatti. Zaprezentowano ją dokładnie rok temu na konkursie elegancji w Pebble Beach, a produkcja ruszyła wiosną bieżącego roku. Z zamkniętym dachem Veyron Grand Sport rozpędza się do 408 km/h, a z otwartym jego prędkość ograniczono do 367 km/h. W porównaniu do wersji coupe do budowy nadwozia targi zastosowano lżejsze panele z włókna węglowego. Pierwszy egzemplarz Grand Sport wylicytowano za 2,9 miliona dolarów, z czego 900 tys. przekazano na cele charytatywne.

Marcin Sobolewski

Bugatti w Brukseli

Bugatti wyprzedza Ferrari - ZOBACZ TUTAJ

Wygraj wakacyjne gadżety - konkurs - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Bugatti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.