Koreańczyk wyprzedził Jankesa

Hyundai dzięki zmianie sposobu liczenia stał się czwartą siłą na światowym rynku motoryzacyjnym, wyprzedzając amerykańskiego giganta numer dwa, Ford Motor Company

Hyundai przejmując konkurencyjną Kię wiedział co robi. Na wzór Samsunga , który w szaleńczym tempie zawładnął rynkiem elektroniki i AGD, Hyundai robi to samo na polu motoryzacji. Wygląda na to, że obie marki łącznie są obecnie czwartą siłą na świecie.

W pierwszym, dość trudnym półroczu dla producentów samochodów, pierwsze miejsce zajmuje Toyota z wynikiem 3 564 105 sprzedanych samochodów, drugie miejsce pokonany gigant amerykańskiej motoryzacji General Motors z liczbą 3 552 722 sprzedanych aut. Trzecie miejsce zajął producent samochodów dla ludu - Volkswagen z liczbą 3 100 300 sprzedanych aut. Zapytacie co stało się z Fordem ? Spadł na piątą pozycję z wynikiem 2 145 000 sprzedanych aut, tuż za grupą Hyundai (2 153 000 aut marki Hyundai i Kia). Kolejne miejsca w zestawieniu producentów zajmują PSA ( Peugeot - Citroen ), Honda , Nissan , Suzuki i Renault .

Wszystkie koncerny, lub grupy producentów powiązanych ze sobą pakietami akcji liczą swoją sprzedaż łącznie. Najlepszym przykładem jest GM, ale także wynik Toyoty to połączone siły wszystkich jej marek. Jedynym wyjątkiem są Nissana i Renault, które swoje wyniki podają oddzielnie. Gdyby liczyć łączną ich sprzedaż, to francusko-japońska grupa byłaby na czwartym miejscu na świecie przed Hyundaiem, z wynikiem 2 652 965 sprzedanych samochodów.

Marcin Lewandowski

Porsche 911 Turbo

Kia Sorento jedzie do Europy - dowiedz się więcej

Poradnik: samochodem po Europie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Hyundai Accent - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.