Arden podkręca Jaguara XKR

Niemiecki tuner Arden nigdy nie jest zadowolony z fabrycznych osiągów Jaguarów i Land Roverów. Najnowszy pakiet do kabrioleta XKR to 30 koni i 50 Nm momentu obrotowego ekstra

Na początku XX wieku Arden był producentem samochodów. W 1972 roku marka narodziła się ponownie, a dziesięć lat później bramy zakładu opuścił pierwszy zmodyfikowany Jaguar. Dzisiaj spółka uchodzi za nadwornego tunera Jaguara i Land Rovera .

Na ile Arden zmienił oblicze XKR'a Convertible? Z 5-litrowego, turbodoładowanego silinka V8 Arden "wycisnął" dodatkowe 30 koni mocy i 50 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu otwarta wersja Jaguara XKR ma teraz 540 KM i 675 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy okazji niemiecki tuner zdjemuje elektroniczny kaganiec z prędkościomierza, co pozwala rozpędzić się XKR po tuningu do 320 km/h.

XKR otrzymał również obniżone i usztywnione zawieszenie Bilsteina oraz nowy układ wydechowy. Z zewnątrz modyfikacje Ardena wyróżnia grill z chromowanej siatki i tylny dyfuzor, dopasowany do dwóch podwójnych końcówek wydechu. W oczy rzucają się też 21-calowe alufelgi z serii Sportline.

Marcin Sobolewski

Nowy Jaguar XJ - pierwszy film

Jaguar opuszcza Browns Lane - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Jaguar - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.