Zmartwychwstanie Calibry

Pewnie nie pierwszy raz słyszycie o tym, że Calibra na nowo pojawi się w gamie modeli Opla. Niemcy planują wypuścić na rynek konkurencję dla Scirocco w 2011 roku

Top Speed donosi, że czwarta generacja Astry w wersji trzydrzwiowej z definicji ma być bardziej ekonomiczna i ekologiczna niż zadziorna Astra III GTC. Lukę po tej ostatniej wypełni właśnie nowa Calibra.

Agresywna stylistyka połączona ze sprawdzoną techniką  Astry ma być gwarancją powodzenia. Te same kryteria przyświecały konstrukcji Scirocco . Jak widać po wynikach sprzedaży, Volkswagenowi opłaciło się zdmuchnąć kurz z dawno nieprodukowanego, taniego coupe.

Inspiracją dla wyglądu nowej Calibry ma być GTC Concept, zaprezentowany w 2007 r. na salonie samochodowym w Detroit. Samochód powstanie na płycie podłogowej Delta, otrzyma przedni napęd i - w stosunku do Astry - poszerzony rozstaw kół i zmniejszony rozstaw osi.

Pod maską trafią mocniejsze jednostki napędowe z Astry. Podstawowym źródłem napędu ma być 2-litrowy diesel o mocy 157 koni i 177-konny motor benzynowy 1.6. Topowe serce z Astry OPC o pojemności 2 litrów w Calibrze ma osiągać ponad 250 koni.

Marcin Sobolewski

Opel Insignia

Opel Insignia - pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Opel Calibra - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.