Bo do Smarta trzeba trojga

Zdążyliśmy przyzwyczaić się już do widoku Smarta w wersji dwuosobowej. Znamy też miejskiego zdobywcę z czterema fotelami. Wczoraj w sieci pojawiły się szkice rzekomo przedstawiające nowy, trzyosobowy wariant mikrusa

Trzyosobowy Smart miałby zająć miejsce wersji Roadster, która okazała się wielką klapą i została uśmiercona w 2005 r. Do tej pory jednak nie pojawił się jednak żaden oficjalny komentarz ze strony Mercedesa . Pozostaje zatem bazować na szkicach patentowych, do których dotarł portal Autocar.co.uk. Wynika z nich na przykład, że fotel kierowcy w trzyosobowym Smarcie zostanie umieszczony centralnie. Pasażerowie natomiast będą zajmować miejsca w standardowym, drugim rzędzie. Rysunki, na których widać co najmniej dwie osoby zdradzają jednak, że pozycja na tylnych fotelach nie będzie raczej należeć do wyjątkowo komfortowych.

Z samych szkiców niewiele da się wywnioskować na temat dostępnych źródeł napędu, ale jeśli auto rzeczywiście trafi do produkcji, klienci będą mogli zapewne wybierać z całej gamy nowych trzycylindrowców, nad którymi obecnie pracuje Mercedes. Mają się wśród nich znaleźć zarówno silniki benzynowe jak i wysokoprężne, o pojemnościach od 800 cm3 do 1,4 l.

Na trzyosobową wersję mieszczucha trzeba będzie jeszcze poczekać. Autocar zdradził, że według źródeł zbliżonych do projektu nowy wariant Smarta pojawi się najwcześniej w 2014 r. Nie wiadomo na razie, jaką otrzyma nazwę, jednak przy obecnych wersjach ForTwo i ForFour wybór jest chyba dość oczywisty.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Crash test Smarta ForTwo

Smartem za grosze - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Smart - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA