PT Cruiser ucieka spod stryczka

Jeśli marzyliście o tym aucie, ale do tej pory nie zdążyliście go kupić, informacja o zakończeniu jego produkcji z pewnością Was zasmuciła. Głowa do góry! Chrysler postanowił przedłużyć żywot tego nietuzinkowego modelu o kolejny rok

W styczniu szefostwo firmy ogłosiło, że rocznik 2009 będzie dla PT Cruisera ostatnim. Po głębszych analizach Chrysler zdecydował się jednak dać mu "ostatnią szansę". Produkcja charakterystycznego modelu miała zakończyć się w połowie tego roku. Teraz wiemy już na pewno, że zostanie przedłużona o co najmniej dwanaście miesięcy. Zaznaczyć tylko trzeba, że dotyczy to wyłącznie wersji z twardym dachem. Kabriolet znika bezpowrotnie.

Od momentu, kiedy auto pojawiło się w salonach w 2000 roku zyskało rzeszę gorących zwolenników. Tak wielką, że już w pierwszym roku sprzedaży PT Cruiser zdobył w Stanach Zjednoczonych tytuł samochodu roku. Ceniony głównie za nietuzinkową stylistykę oraz wygodę, sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Nic jednak nie trwa wiecznie. Z roku na rok było coraz gorzej, a wyników sprzedaży nie zdołał poprawić nawet odświeżający facelifting, którego auto doczekało się w 2006 r.

Ostatecznie w styczniu producent zdecydował się definitywnie uśmiercić model, nie tworząc jego następcy. PT Cruiser lata świetności ma już z pewnością za sobą, jednak i dziś znajdą się tacy, którzy bez wahania uznają go za jeden z ładniejszych i bardziej oryginalnych samochodów na rynku. Być może z takim właśnie przeświadczeniem Chrysler podjął decyzję przedłużenia jego produkcji o dodatkowe kilkanaście miesięcy.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Z czego robione są amerykańskie SUV-y?

Viper będzie żył - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chrysler PT Cruiser - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.