E63 AMG Coupe Black Series w drodze

Mercedes szykuje gratkę dla fanów ekstremalnych doznań. Już niedługo do sprzedaży trafi kolejny model z serii Black Series, bazujący na klasie E Coupe

Zaprezentowany w 2007 roku CLK 63 AMG Black Series był niemal kopią Safety Car z wyścigów Formuły 1. 507 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego, uzyskane z 6,3-litrowego silnika V8, katapultowało Mercedesa do "setki" w 4,1 s.

Źródła bliskie Mercedesowi donoszą, że trwają pracę nad następcą, bazującym na nowej klasie E Coupe . Pod maskę trafi zmodyfikowany silnik z C63 AMG o pojemności 6208 ccm i mocy około 500-525 KM. Podobnie jak wcześniejszy model CLK, nowy Black Series zostanie poddany kuracji odchudzającej i otrzyma aerodynamiczne dodatki karoserii. Bezkompromisowe nastawy zawieszenia i skrzyni biegów mają sprawić, że za cenę komfortu stanie się jednym z najbardziej sportowych Mercedesów .

Informacje o debiucie E63 AMG Coupe Black Series cieszą tym bardziej, że Mercedes nie planuje "standardowej" wersji AMG dwudrzwiowej klasy E. Prawdopodobnie powodem tej decyzji był kanibalizm, do którego doszłoby między klasą E i CLS'em. Tuner Mercedesa w pocie czoła pracuje też nad najnowszym SLS'em oraz E63 AMG w wersji kombi.

Marcin Sobolewski

E klasa od AMG

Brrrabus - Mercedes klasy R po tuningu - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem na wakacje - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes klasy E - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.