Mały Lexus tuż, tuż

Do tej pory japońska marka nie miała reprezentacji w klasie ekskluzywnych kompaktów. Na salonie we Frankfurcie ujrzymy nową konkurencję spod znaku Lexusa dla BMW 1 i Audi A3

Czy to z powodu kryzysu, rynkowej ekspansji, czy może obniżenia średniej emisji dwutlenku węgla w gamie modelowej - Lexus uznał, że czas wkroczyć do segmentu ekskluzywnych kompaktów. Jeszcze we wrześniu na salonie samochodowym we Frankfurcie nastąpi prezentacja koncepcyjnego, 5-drzwiowego hatchbacka, który zapowie nowy model. Prototyp ma być jednak w 90% zgodny z fabryczną wersją, jak donosi brytyjski Autocar. Ta zadebiutuje wiosną na salonie w Genewie i jesienią 2010 roku trafi do sprzedaży.

Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, pod maską nowego modelu znajdziemy serce z dostępnego w Stanach Zjednoczonych HS 250h, o którym szerzej pisaliśmy tutaj . Zespół napędowy składający się z 2,4-litrowego motoru benzynowego, wspomaganego przez silnik elektryczny, rozwija moc 187 koni. Czy pojawi się diesel i wersja benzynowa? Podobno nie. W przeciwieństwie do HS'a, platforma kompaktowego Lexusa nie będzie pochodziła z Toyoty Avensis .

Trwają spekulacje nad nazwą nowej serii Lexusa. Najbardziej prawdopodobne to BS i CS, chociaż obydwie przywodzą na myśl topowe odmiany Citroena . Prawdziwą konkurencją dla Lexusa będzie jednak BMW 1 , Audi A3 i Volvo C30 .

Marcin Sobolewski

Lexus RX 350 - test wideo

Lexus LS 460 - kraina łagodności - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem na wakacje - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Lexus IS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.