Arrivederci MiTo GTA

Kryzys po raz kolejny zbiera swoje żniwa. Tym razem uderzył w Alfa Romeo i jej wielbicieli. MiTo w wersji GTA nie wejdzie na razie do produkcji

Jeszcze w lutym Alfa Romeo robiło wszystko, by stopniowo budować napięcie przed oficjalną prezentacją najmocniejszej wersji MiTo podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie . Najpierw pojawiły się wątpliwej urody rysunki silnika, potem kontrolowany przeciek jednego zdjęcia i w końcu na dwa tygodnie przed targami mogliśmy ujrzeć małego sportowca w pełnej okazałości. Oprócz wyglądu, duże wrażenie robiła jednostka napędowa. W MiTo miał być zamontowany silnik 1,75 l Turbo o mocy 240 KM. To obiecywało naprawdę niesamowite osiągi, zwłaszcza że napęd przekazywany miał być przez mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu Q2.

Póki co musimy się pogodzić, że tak mocnego MiTo nie będzie. Nie wiadomo czy projekt został zupełnie skasowany, czy tylko odłożony na lepsze czasy. W każdym razie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na pewno 2009 rok nie będzie tym, w którym rynek hot-hatchów powiększy się o włoskiego przedstawiciela. Szkoda.

Jan Kopacz

MiTo GTA - gorąca Alfa w akcji - WIDEO

MiTo vs Mini - Władcy Miasta - TEST

Samochody: Alfa Romeo - ogłoszenia

Samochodem po Europie - nasz poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.