Gran Turismo 5 jeszcze w tym roku

Jeśli wierzyć plotkom, jesienią na półki sklepowe wjedzie kolejna część legendarnej gry Gran Turismo

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy Wam screeny i wideo z gry Forza Motorsport 3 , która jeszcze w tym roku ma ukazać się na konsolę Xbox 360. Dzisiaj garść informacji o najnowszej, piątej części Gran Turismo.

Każdej kolejnej konsoli Sony towarzyszy gra z serii Gran Turismo. Nie inaczej będzie w przypadku Playstation 3. Nowa część ma być graficznym i technicznym arcydziełem. Pieczołowicie odwzorowane karoserie, deski rozdzielcze i otoczenie dopełnia gra detali. Nawet cieniowanie materiału na rękawach kombinezonu rajdowego kierowcy daje złudzenie rzeczywistości.

Poza poprawą grafiki, Gran Turismo 5 pozwala na ściganie się z większą ilością kierowców. Nie mamy tutaj do czynienia tylko z sześcioma przeciwnikami, tak jak w poprzednich częściach, lecz szesnastoma i więcej. Do znanych tras dołączyły tory wyścigowe ze wzbogaconym tłem i poboczami. Gran Turismo pozwala na grę w pojedynkę i z wieloma graczami, a dostępne samochody mają niezliczone możliwości tuningu.

Długi czas oczekiwania na Gran Turismo 5 Polyphony Digital próbuje wynagrodzić fanom, wydając prolog gry. Swego rodzaju wstęp do gest w kierunku fanów. Na wirtualne przejażdżki czeka 6 torów i 70 samochodów, począwszy od Mini i Alfy Romeo 145, przez Subaru Imprezę i Acurę Integrę, aż po Dodge'a Vipera i bolidy Formuły 1. Jeśli wierzyć zapowiedziom, w Gran Turismo 5 będzie blisko 800 aut.

Oceńcie screeny i wideo oraz napiszcie, która z gier - Forza czy Gran Turismo - Waszym zdaniem króluje wśród "samochodówek". A może wolicie coś na poczciwe PC-ty?

Marcin Sobolewski, źródło: miastogier.pl

Ścigaj się Volvo - ZOBACZ TUTAJ

Loeb i Sordo na Karowej - WIDEO

Samochodem na wakacje - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.