McLaren hybrydowy?

Magazyn Autocar donosi, że następca legendarnego McLarena F1 będzie wyposażony w napęd hybrydowy. Skąd te domysły? McLaren na swojej stronie zamieścił ofertę pracy dla inżynierów doświadczonych w budowie mieszanych napędów

McLaren

nie zaprzecza ani nie potwierdza tych plotek. Na temat oferty pracy przedstawiciel firmy z Woking mówi krótko:

Ogłoszenie oznacza tylko tyle, że szukamy inżyniera doświadczonego w technologii napędów hybrydowych. Możecie z tego wnioskować co tylko sobie chcecie.

Od razu dodaje jednak:

Technologia hybrydowa jest dla nas krokiem w przyszłość. Jako firma skupiona przede wszystkim na rozwoju technologicznym, rozważamy wprowadzenie nowych rozwiązań do kolejnych modeli samochodów.

Autocar zauważa jednak, że zatrudnienie speca od hybryd w tym momencie da McLarenowi wystarczająco dużo czasu, by następca supersamochodu F1 mógł zostać wyposażony w bardziej ekologiczny napęd. Oprócz brytyjskiego producenta, do budowy bardzo szybkich, ale "zielonych" aut, szykuje się także Ferrari . Jak pisaliśmy już tutaj, w maju do Europejskiego Urzędu Patentowego we Włoszech wpłynął wniosek o zastrzeżenie hybrydowego napędu na cztery koła. Wnioskodawcą była firma z Maranello. Możliwe więc, że druga dekada XXI wieku przebiegnie pod znakiem supersamochodów, którymi będą mogli podróżować także zażarci obrońcy ekologii.

Jan Kopacz

Mercedes SLR McLaren Stirling Moss - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.