Lustrzane R8 - prawie jak Avus

Pamiętacie koncepcyjne Audi Avus Quattro z 1991 roku? Wśród posiadaczy supersportowego R8 znalazł się ktoś, kto zapragnął mieć jego współczesną wersję

Avus Quattro to gwiazda salonu samochodowego we Frankfurcie w 1991 roku. Nazwa Avus nawiązuje do berlińskiego toru wyścigowego, a aluminiowe nadwozie do sportowych przodków Audi z lat 30. - Auto Union. Ponad 500-konny silnik W12 o pojemności 6 litrów pozwalał na osiągnięcie 340 km/h i przyspieszenie do "setki" w niespełna 3 s.

Bolid pozostał eksponatem w muzeum Audi w Ingolstadt. Dziś jego seryjnym odpowiednikiem jest R8 , w "podstawowej" wersji napędzane 420-konnym silnikiem V8. Agresywna stylizacja współczesnego modelu nie wszystkich jednak zadowala. W Anglii przyłapano egzemplarz z wypolerowaną karoserią, zupełnie jak w koncepcyjnym Avusie.

Nie wiadomo, czy samochód należy do jednego z arabskich szejków, znanych z potrzeby wyróżniania się i zamiłowania do ekskluzywnych aut. Z karoserii usunięto emblematy, a karbonowe panele za drzwiami kierowcy doskonale kontrastują z lustrzanym wykończeniem. Fani Audi podejrzewają, że wyjątkowe R8 to sprawka Audi Exclusive. Oddział ten zajmuje się realizacją specjalnych życzeń nabywców, dla których fabryczny egzemplarz to dopiero baza do modyfikacji.

A jak Wam się podoba taki tuning?

Marcin Sobolewski

Gdzie nie lubią Audi R8? - ZOBACZ TUTAJ

Audi Q5 - crash-test - WIDEO

Samochody: Audi R8 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.