VW zabezpiecza Karmanna

Karmann, niemiecki producent znany na całym świecie z przepięknego modelu Ghia stał się niewypłacalny. Wyjściem z kryzysu może okazać się kontrakt z Volkswagenem na produkcję samochodów elektrycznych

Wartość podpisanego kontraktu szacowana jest, zależnie od źródła informacji, na 10 do 20 mln euro. Zakłada produkcję samochodu skonstruowanego wspólnie z Volkswagenem , którego napęd będą stanowiły silniki elektryczne. 

W zeszłym roku Karmann ogłosił, że w przypadku sfinalizowania duńskiego projektu DuraCar Quicc! podejmie się jego produkcji. Jest to małe dwuosobowe autko dostawcze o napędzie elektrycznym , które miałoby szanse znaleźć zastosowanie w ścisłych centrach miast (np. starówki), gdzie samochody z silnikami spalinowymi nie mają wstępu.

W maju tego roku Karmann przedstawił własną wizję samochodu elektrycznego o nazwie E3 Limousine. Zasięg 150 km i prędkość maksymalna 140 km/h to wartości pozwalające używać auta m.in. do codziennych dojazdów do pracy.

Umowa z Volkswagenem przewiduje rozpoczęcie produkcji w 2011 roku, ale na razie nie wiadomo, jak ma wyglądać, ani nawet jakiego rodzaju ma być to pojazd.

Marcin Lewandowski

Najmocniejszy Peugeot w historii - ZOBACZ TUTAJ

Rage Race - WIDEORELACJA

Samochody: Chrysler Crossfire - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.