Fiat Strada Cabine Dupla

Fiat Strada chociaż obecny w polskich salonach włoskiej marki, nie cieszy się choćby umiarkowanym zainteresowaniem. Cabine Dupla to wersja z wydłużoną kabiną, sprzedaży u nas nie ruszy, ale i tak zobaczmy co oferuje

Patrząc na rdzewiejące i porastające mchem Polonezy Eastern Express można by przypuszczać, że tanie pickupy powinny cieszyć się umiarkowanym zainteresowaniem ze strony drobnych przedsiębiorców. Nic bardziej mylnego. Polonez truck był rozwiązaniem przejściowym, a każdy kto potrzebuje auta dostawczego myśli o furgonie.

Fiat Strada nie cieszy więc zbytnim powodzeniem w naszym kraju, chociaż jest autem ciężarowym i pozwala odliczyć cały VAT. Inaczej sytuacja wygląda w Ameryce Południowej, gdzie takie auta są o wiele bardziej powszechne. Z myślą o tym odległym kontynencie Fiat skonstruował wersję z większym przedziałem pasażerskim.

Cabine Dupla ma dwa dodatkowe siedzenia i chociaż z zewnątrz wygląda to niezbyt obiecująco, pasażerowie tylnej kanapy maja całkiem sporo miejsca dla siebie. Samochód, konstrukcyjnie oparty na modelu Palio Weekend, ma przedni napęd wspomagany w skrajnych sytuacjach elektronicznie sterowanym dyferencjałem o ograniczonym poślizgu.

Na rynek europejski samochód zapewne trafi bez tych wszystkich plastykowych ozdobników. Przypuszczalnie brak zainteresowania podstawową wersją Strady nie zachęci Fiata do wprowadzenia Cabine Dupla do Polski.

Marcin Lewandowski

Odświeżone Sedici - ZOBACZ TUTAJ

Festiwal Prędkości Goodwood - ZOBACZ WIDEO

Samochody: Fiat Strada - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.