Continental GT w wersji pop art

Znany brazylijski artysta popartowy, Romero Britto, tworzy po to, by rozweselać ludzi. Jego prace są pełne kolorów i wzorów przypominających proste, dziecięce rysunki. Najnowszym dziełem Brittto jest Bentley Continental GT

Britto pomalował Bentleya w charakterystyczne dla siebie jaskrawe "rysunkowe" kwiaty, serca i gwiazdki. Dzięki temu, że cały samochód jest ciemnoniebieski, kolorowe wzory rzucają się w oczy jeszcze bardziej. I o to chodzi - auto ma przecież rozweselać.

Britto nie krył radości z faktu, że do stworzenia dzieła mógł użyć tego samochodu:

Bentley Continental GT jest najpiękniejszym i najbardziej eleganckim samochodem na świecie. Linie samochodu są wręcz doskonałe, by mógł posłużyć za czyste płótno.

Kolorowy Bentley będzie jednym z najważniejszych eksponatów na berlińskiej wystawie Britto "Come to my World" w Automobil Forum Unter den Linden. Wernisaż odbędzie się 10 lipca, a wystawa zakończy się 6 września. Tego samego dnia Bentley zostanie zlicytowany, a cała suma zostanie przekazana fundacji  Nathalie Todenhöfer, pomagającej chorym na stwardnienie rozsiane oraz do organizacji Best Buddies, wspierającej upośledzonych umysłowo. Sam samochód, nawet bez rysunków Britto jest nie lada gratką dla kolekcjonerów - to właśnie tego egzemplarza używano w 2003 roku na całym świecie, by prezentować najnowszy wtedy model marki, jeszcze w wersji prototypowej.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale z drugiej strony to właśnie sztuka powoduje często najgorętsze dyskusje. A jak Wam podoba się Bentley pomalowany przez Britto? Czy gdybyście dysponowali odpowiednią ilością gotówki, zdecydowalibyście się na udział w aukcji i walkę o niecodzienne auto? Zapraszamy do komentowania.

Jan Kopacz

ASI Tetsu GTR - Bentley w inne kwiatki - ZOBACZ TUTAJ

Pierwszy film z nowym Bentleyem Arnage - WIDEO

Samochody: Bentley Continental GT - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.