Dacia ma swojego SUVa

Dziś każdy kto posiada telefon komórkowy może zabawić się w szpiega. Dzięki jednemu z pracowników Dacii, do sieci przedostały się pierwsze zdjęcia auta, które wygląda na produkcyjną wersję pierwszego SUVa rumuńskiego producenta

Na stronach kilku portali poświęconych motoryzacji (m.in. www.worldcarfans.com) pojawiły się niedawno zdjęcia tajemniczego, wysoko zawieszonego samochodu. Pochodzą one rzekomo z fabryki Dacii i przedstawiają zupełnie nowy model rumuńskiego producenta. Niestety, równie szczątkowe są informacje dotyczące samego auta. Podobno jest on zbudowany na płycie podłogowej Nissana Qashqai i posiada napęd na cztery koła odziedziczony z kolei po innym modelu Nissana - X-Trail . Nie wiadomo jeszcze kiedy miałby trafić do produkcji, ale według nieoficjalnych zapowiedzi może to być już nawet przyszły rok - Dacia miałaby przedstawić gotowe auto podczas targów genewskich.

Jak widać, w chwili obecnej wiele pozostaje w sferze domysłów. W oczekiwaniu na oficjalne stanowisko Dacii, możemy jedynie skupić się na wyglądzie nowego auta. Musimy przyznać, że po hucznych prezentacjach koncepcyjnego Dustera czujemy się nieco zawiedzeni. Jednak należy pamiętać, że studyjny crossover postawił poprzeczkę wyjątkowo wysoko, a jak się nieoficjalnie mówi - auto przedstawione na szpiegowskich zdjęciach kosztować ma tylko 11 tys. euro (około 48 tys. zł). Czy wchodząca właśnie na rynek Skoda Yeti ma się czego obawiać?

Bartosz Sińczuk

Dacia Rondo - konkurent Astona - ZOBACZ TUTAJ

Dacia Duster Concept - WIDEO

Samochody: Dacia Logan - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.