Frankfurt 2009 | Citroen C3 - pierwsze oficjalne zdjęcia

Po tym jak kilka zdjęć nowego C3 wyciekło do sieci, francuski koncern nie mógł dłużej czekać z prezentacją oficjalnych zdjęć. To kolejne auto, którym Citroen chce pokazać, jak wysokie ma aspiracje

Kilka miesięcy temu Citroen ogłosił, że wskrzesza markę DS . Samochody z tej linii mają przewyższać pozostałe modele poziomem wyposażenia i  jakością wykończenia. Tymczasem, okazuje się, że te zmiany będą dotyczyć nie tylko DS-ów. Nowe wcielenie małego C3 wygląda, przynajmniej na zdjęciach, jakby nie miało w niczym ustępować trzydrzwiowemu DS3 . Wnętrze jest właściwie takie samo, użyto też tych samych materiałów do wykończenia. Zapowiada się coś więcej, niż kolejne zwykle małe auto. Z drugiej strony, samochody pokazowe są zawsze wyposażone najlepiej jak się da. Może się więc okazać, że najtańsze wersje będą dalekie od tego, co widać na zdjęciach.

Zdecydowanie najciekawszym elementem nowego Citroena C3 jest panoramiczna szyba, która łączy się z dachem dopiero na wysokości zagłówków przednich foteli.  Jeśli takie rozwiązanie trafi do wszystkich wersji wyposażenia, będzie to spore wyzwanie dla konkurencji - żadna inna marka nie oferuje czegoś takiego w małych samochodach. Nowe C3 może mieć więc spore szanse na powtórzenie wyniku obecnej wersji, która sprzedała się w przeszło dwóch milionach egzemplarzy. Widać zresztą wyraźnie, zwłaszcza patrząc na auto z boku, że Citroen nie porzucił do końca kształtu "starego" C3 .

Nie wiadomo na razie zbyt wiele na temat silników. Jedyna jednostka, o której wspomina Citroen w informacji prasowej to oszczędny 90-konny diesel, którego największą zaletą ma być niska emisja CO2 - 99 g/km. W 2011 roku ma ona spaść jeszcze bardziej, dzięki zastosowaniu systemu Start&Stop.

Nowy Citroen C3 zostanie oficjalnie pokazany podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie, a do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku. Wejście na rynek nie oznacza zakończenia produkcji obecnego modelu, o czym między innymi informuje Jacek Balkan w dzisiejszym Motodzienniku

Jan Kopacz

Co jeszcze nowego szykuje Citroen? - ZOBACZ TUTAJ

Citroen DS3 naprawdę wyjątkowy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Citroen C3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.