Isuzu D-MAX od 69 975 zł

Nowo utworzone polskie przedstawicielstwo Isuzu wprowadza na rynek swojego pickupa - model D-MAX. Duża możliwość wyboru parametrów samochodu ma pozwolić potencjalnym klientom dopasować go do własnych potrzeb

Isuzu D-MAX dostępne jest w dwóch wersjach silnikowych. Obie jednostki to turbodładowane wysokoprężne motory z intercoolerem i common rail. Słabszy ma pojemność 2,5 l, moc 136 KM i moment obrotowy o wartości 294 Nm w zakresie od 1500 do 3200 obr/min. Mocniejszy to 3,0 l, 163 KM i 360 Nm w zakresie od 1500 do 3000 obrotów.

Dostępne są też dwa rodzaje napędu - na jedną (tylną), lub na obie osie, z tym że auto z większym silnikiem można zamówić tylko w wersji 4WD. Także tylko z tą jednostką dostępna jest automatyczna skrzynia biegów z dwiema dodatkowymi funkcjami. Przycisk POWER powoduje zmianę biegów przy wyższych obrotach, natomiast przycisk "3rd" pozwala na ruszanie z trzeciego biegu. To rozwiązanie sprawdzi się na śliskich , błotnistych nawierzchniach.

Wybór silnika i rodzaju napędu to nie wszystko. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy trzema rodzajami kabin - pojedynczą, przedłużoną i podwójną, oraz rodzajami zabudowy przestrzeni ładunkowej. D-MAX może pochwalić się też całkiem sporą ładownością - od 1140 do 1320 kg, w zależności od rodzaju kabiny. W praktyce oznacza to, że do samochodu mogą wsiąść dwie osoby a z tyłu da się przewieźć jeszcze tonę ładunku. Konkurenci, Toyota Hilux czy Nissan Navara są o ok. 200 kg słabsi. To naprawdę spora różnica. Dodatkowo, parametry D-MAXa pozwalają na ciągnięcie sporej przyczepy - w wersji 2,5 l do 2500 kg, w większej do 3000 kg.

Najtańszy pickup Isuzu z krótką kabiną, słabszym silnikiem i napędem 2WD kosztuje 69 975 zł. Z podwójną kabiną i nieco lepszym wyposażeniem, ale tym samym silnikiem i napędem już 94 975 zł. Najtańszy D-MAX z napędem na cztery koła to wydatek 84 975 zł. Listę zamyka najdroższa trzylitrowa wersja z napędem 4WD, za którą zapłacić trzeba 118 975 zł. Wybór automatycznej skrzyni biegów wymaga dodatkowych 6 000 zł, a zdejmowana zabudowa części bagażowej 13 350 zł. W tej cenie otrzymujemy również czujniki cofania, przyciemnione tylne szyby, i radio z systemem głośnomówiącym.

Jan Kopacz

Isuzu wchodzi do Polski - ZOBACZ TUTAJ

Pickupem w ścianę? Lepiej nie! - WIDEO

Samochody: Isuzu - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.