700-konny potwór zaryczał

Trudno znaleźć bardziej charakterystyczny gang silnika, niż nieco chaotyczny bulgot amerykańskiego V8. Pewna firma tuningowa z Texasu postanowiła jakiś czas temu "wsadzić" pod maskę Camaro podrasowany silnik LS9 z Corvette ZR1. Można już posłuchać efektów

Ten tuner to Hennessey, a auto to Camaro HPE700. Co kryje się pod tą mało "romantyczną" nazwą? Możnaby powiedzieć, że tak naprawdę jest to Camaro tylko z wyglądu. Niemal całe zawieszenie, karbonowo-ceramiczne hamulce oraz przede wszystkim potężny silnik pochodzą z najmocniejszej produkcyjnej wersji Corvette . Jednak nic co seryjne nie jest w stanie zadowolić panów z Hennessey. Nawet jeśli jest to niemal 640-konny LS9 - silnik fabrycznie napędzający ZR1. "Mistrzowie turbin i kompresorów " postanowili zatem wycisnąć z niego nieco więcej ducha. Obecnie V8 o pojemności 6,2l oddaje do dyspozycji kierowcy 705 KM oraz 971 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Oczywiście nie obyło się bez modyfikacji na zewnątrz auta. Camaro otrzymało kilka nowych, mniej lub bardziej związanych z aerodynamiką, elementów nadwozia. Należą do nich, między innymi: spojler pod delikatnie przeprojektowanym przednim zderzakiem, nowe progi, dokładka pod tylnym zderzakiem oraz lotka na klapie bagażnika. Wszystkie wykonane zostały z włókna węglowego. Z zupełnie kosmetycznych zmian wymienić można nowy grill oraz będące jego optycznym przedłużeniem, "żaluzje" zakrywające reflektory.

Ceny HPE700 zaczynają się od 109 500 dolarów, czyli niecałych 500 tys. zł. Hennesey zamierza zbudować zaledwie 22 egzemplarze, więc jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany, najlepiej szybko łapać za telefon. Tym bardziej, że jedenaście sztuk już jest zaklepanych.

Poniżej umieściliśmy krótki film od Hennessey. Możecie nie tylko zobaczyć, jak bardzo Camaro do twarzy z silnikiem LS9. Można też usłyszeć, jak "gada" to potężne V8. Lepiej, na wszelki wypadek, przyciszyć nieco głośniki.

Bartosz Sińczuk

Otwarte Camaro będzie... za dwa lata - ZOBACZ TUTAJ

Brałeś? Nie jedź! - WIDEO

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.