"Siódemka" z napędem na cztery koła

Do końca roku BMW zamierza wprowadzić do sprzedaży nowy wariant swojej luksusowej limuzyny, która otrzyma napęd na obie osie

Chociaż na początku napęd na cztery koła trafi wyłącznie pod maski modeli 750i oraz 750Li, wyposażonych w 407-konne benzynowe V8 o pojemności 4,4l, to w przyszłości ma być także dostępny w innych wariantach limuzyny. BMW zastrzega jednocześnie, że w chwili obecnej nie planuje czteronapędowych "siódemek" wyposażonych w silniki wysokoprężne.

Zastosowany układ xDrive płynnie rozdzieli siłę napędową na koła przednie i tylne. Podczas spokojnej jazdy na wprost podział momentu obrotowego pomiędzy obie osie wynosić będzie standardowe 40:60. Jednak przy ostrzejszym traktowaniu pedału gazu, szczególnie w zakrętach, na tylne koła trafi nawet do 80% momentu. Jak zapowiada producent, czteronapędowe "siódemki" mają być w przyszłości dostępne także w wersji ze wzmocnionym podwoziem oraz nieco zwiększonym prześwitem.

BMW serii 7 z xDrive mają trafić do salonów jeszcze przed końcem tego roku. Auta w niego wyposażone będą o około 2 500 - 2 800 euro droższe (11 300 - 12 650 zł) oraz - jak przewiduje producent - również o około 50 kg cięższe od swoich tylnonapędowych odpowiedników.

Bartosz Sińczuk

Chris Bangle odchodzi - ZOBACZ TUTAJ

Nowe BMW serii 7 - WIDEO

Samochody: BMW 750 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.