Peugeot RC Z - zdjęcia szpiegowskie

Podczas jesiennych targów we Frankfurcie Peugeot pokaże światu produkcyjną wersję samochodu o roboczej nazwie RC Z. Wygląda na to, że auto nie będzie różniło się wiele od konceptu pokazanego dwa lata wcześniej

Delikatnie zakamuflowaną wersję produkcyjną przyłapano na testach we Francji. W porównaniu do prototypu zmiany są jedynie kosmetyczne. Peugeot RC Z wygląda jak nieco spłaszczona wersja 308 CC ale sylwetka przywodzi na myśl jeszcze jedno auto - Audi TT . Szkoda, że przód samochodu tak bardzo nawiązuje do "trzystaósemki", styliści mogli się bardziej postarać. Na szczęście błotniki są bardziej masywne i dodają autu sportowego charakteru.

Ciekawym elementem, który - na to wygląda - również trafi do seryjnego samochodu jest tylna szyba z dwoma "garbami". Podobnie jak w Audi TT i innych samochodach o sportowych aspiracjach pojawi się również wysuwany tylny spojler. O silnikach jakie mają napędzać RC Z pisaliśmy już tutaj . Peugeot nie podaje na razie żadnych nowych szczegółów w tej kwestii. Samochód trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2010 roku. 

Jan Kopacz

Peugeot 308 CC - ceny w Polsce - ZOBACZ TUTAJ

Test 308 CC - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.