Nie zapalisz w czasie jazdy

Dziennik donosi, że posłowie przygotowują nową ustawę, w myśl której nie będzie można palić w samochodzie.  Zakaz ma dotyczyć  nie tylko kierowcy, ale i pasażerów

Nowe przepisy są właśnie opracowywane w sejmowej komisji zdrowia i mają stanowić uzupełnienie do ustawy antynikotynowej. Jeden z przepisów mówi, że w czasie jazdy wszystkich jadących samochodem będzie obowiązywał zupełny zakaz palenia. Nawet jeśli autem podróżować będzie tylko kierowca i będzie to jego prywatny samochód. Z racji tego, że póki co w projekcie mowa jest tylko o jadącym samochodzie, przedstawiciele firm tytoniowych już dopytują o ewentualne palenie w czasie postoju. Posłowie mają się jeszcze nad tym zastanowić.

Ustawa ma trafić pod obrady sejmu tuż po wakacjach. Miejmy nadzieję, że urlop będzie dla posłów czasem odpoczynku i przewietrzenia umysłów i może sami dojdą do wniosku, że taki projekt ustawy to tylko absurdalna pomyłka przy pracy. My nawet nie wiemy jakie podstawy mógłby mieć taki pomysł i trudno nam wymyślić cokolwiek rozsądnego.

Jan Kopacz

Stig zdjął kask! - ZOBACZ TUTAJ

A Loeb i Sordo palili... - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.