Co nowego szykuje Citroen?

W lutym francuski producent ogłosił, że zamierza wskrzesić legendę DS. Nie chodzi jednak o współczesną wersję kultowego auta z lat 50., ale o stworzenie zupełnie nowej linii luksusowych modeli. Najmniejszego z całej trójki mieliśmy już okazję zobaczyć. Co wiadomo na temat dwóch pozostałych aut?

Pierwszego z gamy współczesnych DS-ów Citroen oficjalnie zaprezentował podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Według źródeł zbliżonych do projektu, produkcyjna wersja DS3 wyglądać będzie niemal identycznie, jak przedstawiony w Szwajcarii concept. W zamyśle twórców auto to ma być rywalem dla Mini .

Z informacji uzyskanych przez portal Autocar wynika też, że jego większy brat - DS4 , należeć będzie do bardzo ostatnio popularnej kategorii crossoverów. Ma być inspirowany studyjnym C-Sportlounge, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne jeszcze w 2005 r. Citroen przedstawił wtedy auto o nieco jajowatej sylwetce, łączące elementy charakterystyczne zarówno dla samochodów typu coupe, jak i minivanów. W gamie Citroena nowy model miałby uzupełnić segment reprezentowany przez C4 oraz C4 Picasso , a na rynku stanowiłby konkurencję dla Nissana Qashqaia czy Peugeota 3008 .

Wszystko wskazuje na to, że crossoverem będzie również największy z całej trójki - DS5 . Jako przykład zbliżonej do niego koncepcji, Citroen podaje model X6 od BMW . Powstać ma rzekomo na bazie zaprezentowanego w zeszłym roku, studyjnego modelu Hypnos dziedzicząc po nim między innymi hybrydowy napęd.

Wszystkie trzy luksusowe modele z nowej linii DS mają być dostępne do 2011 r. Oficjalną premierę wspomnianej już produkcyjnej wersji DS3 przewidziano na rozpoczynające się pod koniec września targi we Frankfurcie. Przy okazji Citroen przypomniał, że produkcja obecnych modeli C3 oraz C3 Pluriel zakończy się w listopadzie. Z tej dwójki, tylko pierwszy doczeka się następcy.

Bartosz Sińczuk

Citroen DS3 - rzeczywiście premium - ZOBACZ TUTAJ

Citroen DS3 - WIDEO

Samochody: Citroen C3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.